Promocja książki "Do zobaczenia w Jerozolimie"


MAREK SUCHAR (rocznik 1954), z wykształcenia psycholog, zajmuje się doradztwem personalnym i wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorem ponad stu fachowych publikacji (w tym sześciu książek). Opublikował także tomik wierszy „Niesprawdzone hipotezy” (2010).

„Do zobaczenia w Jerozolimie” jest wyrazem fascynacji autora przeszłością i dniem dzisiejszym Ziemi Świętej. Przemierzając wraz z nim ciasne uliczki Miasta, które jest centralnym punktem odniesienia dla wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, będziemy mieli okazję poznać źródła współczesnych napięć izraelsko-palestyńskich. W zakamarkach Świętego Miasta odnajdziemy wspólnoty żydowskie, jakby żywcem przeniesione ze wschodnich kresów Rzeczpospolitej. Dowiemy się również w jakich językach mówi się w Jerozolimie oraz jak znajomość zasad psychologii może nam pomóc… w dokonywaniu udanych zakupów.

„Do zobaczenia w Jerozolimie” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto planuje wyjazd do Ziemi Świętej, dla każdego kto chce nie tylko zwiedzać, ale i zrozumieć.

 

SZYMON SUCHAR (1984) jest absolwentem psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Akademii Fotoreportażu w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi dwa własne blogi, zajmuje się grafiką użytkową, fotografią oraz sztuką kulinarną.

Jest autorem dwóch książek: ilustrowanej własnymi fotografiami „Kuchni eksperymentalnej” ( 2011) oraz zawierającego rysunki satyryczne zbiorku „Okiem jednorożca” ( 2010). Od 2011 r. prowadzi w IPK studio graficzne Qrort Koncept.

 

Powrót