Koncert "Sekretny Ogród"

Marta Gzowska-Sawicka
Aktorka, wokalistka, autorka tekstów piosenek i scenariuszy (m. in. „Miłość ci wszystko wybaczy", „Ja w podróży") ; od 2000 r. związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru 2014; dwukrotna laureatka Lauru Dembowskiego, w 2011 nominowana do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego ZŁOTA MASKA.

Wojciech Golec
Akordeonista, laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m. in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską. Współzałożyciel folkowej formacji Besqidians.
Koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Grecji, USA, Kanadzie, Szwecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii.
Pedagog POSM w Bielsku-Białej, wykładowca U.Ś w Cieszynie

Eugeniusz Kubat
Muzyk jazzowy, kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jako muzyk sesyjny brał udział w realizacji albumów płytowych wielu wykonawców, m. in. Ryszarda Rynkowskiego oraz braci Golec. Koncertował m. in. z Golec u Orkiestrą, z zespołem Akurat, współpracował wielokrotnie z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej i teatrem w Cieszynie.

Krzysztof Maciejowski
Skrzypek, kompozytor, autor muzyki teatralnej i filmowej. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat nagrody Marszałka Województwa Śląskiego ZŁOTA MASKA za muzykę do spektaklu „Testament Teodora Sixta”. Współpracował m. in. z teatrem Rampa, Komedia i Kamienica w Warszawie. Jest współtwórcą zespołu Dzień Dobry. Jako kompozytor i aranżer współpracuje m. in. z GOLEC u ORKIESTRĄ, Mietkiem Szcześniakiem , Marcinem Pospieszalskim.

Marcin Żupański
Saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu prestiżowych nagród. Jako muzyk jazzowy udziela się w wielu projektach w kraju i zagranicą. Współpracował m.in.z Markiem Grechutą, Urszulą Dudziak, Stanisławem Sojką, Grzegorzem Turnauem, Januszem Muniakiem, czy Janem Ptaszynem - Wróblewskim. Wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w klasie specjalizacji Jazz i Muzyka Rozrywkowa.

 

 

Wstecz